Haber

Cevdet Yılmaz’dan enflasyon açıklaması: 2026’da tek haneli rakamlara ulaşacağımızı umuyoruz

Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bingöl’deki temasları kapsamında Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen “Bingöl Turizm Çalıştayı”nda iş insanlarıyla bir araya geldi.

Enflasyonun vatandaşlar için temel bir yük olduğunu belirten Yılmaz, çok detaylı çalışmalar yaptıklarını kaydetti ve şöyle konuştu:

“Gelecek yılın ortasından itibaren yıllık bazda enflasyonda düşüşler görmeye başlayacağız. Aylık bazda da düşüşler görmeye başladık. Geçen yazdaki aylık artışlar artık yok. Daha düşük rakamlara doğru gidiyoruz, ama yıllık etkisini önümüzdeki yılın ortalarından itibaren göreceğiz. İnşallah 2026’da tek haneli rakamlara ulaşacağız. “Bazı şeyleri kırarak enflasyonu çok hızlı düşürebilirsiniz. Ancak takdir edeceğiniz gibi bu gerçek bir yaklaşım değil. Hem enflasyonu düşüreceğiz, hem belli bir sosyal dengeyi koruyacağız, hem de ekonomimizi belli bir seviyede büyütmeye devam edeceğiz. Biz de bunun politikalarını uyguluyoruz.”

Yılmaz, bunu yaparken toplumsal kesimleri ve çalışma kesimlerini dikkate alan bir anlayışla çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, genel makroekonomik durumda iyileşme olduğunu vurguladı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu