Haber

Havalimanından 15 milyon dolarlık altın çalındı: Olağanüstü bir soygun

Kanadalı yetkililer, Ontario eyaletinde çıkarılan altının nakliyesinde kullanılan Toronto Pearson Uluslararası Havalimanı’ndan 15 milyon ABD doları bedelle altın çalındığını açıkladı.

BBC’den Madeline Harpert’ın haberine göre yetkililer, olayın 17 Nisan Pazartesi günü meydana geldiğini duyurdu. Altınları taşıyan uçağın o akşam havalimanına inmesinin ardından içindekiler bir kargo tesisine nakledildi. Olayı soruşturan polis departmanı, hırsızlığın söz konusu kargo tesisinde gerçekleşmiş olma ihtimali üzerinde duruyor.

‘TÜM OLASILIKLARI DEĞERLENDİRİYORUZ’

Kanada tarihinin en büyük hırsızlıklarından biri olarak kayıtlara geçebilecek soygunla ilgili açıklama yapan Müfettiş Stephen Duivesteyn, ekibinin her ihtimali incelediğini ve bunun olağanüstü bir soygun olduğunu söyledi.

Çalınan konteynerin yarım metrekare büyüklüğünde olduğunu kaydeden Müfettiş Duivesteyn, yükün ağırlığını paylaşmadı.

‘Açıklamak için çok erken’

Kanada makamları; Kargoyu taşıyan havayolu, kargonun kalkış ve varış yeri gibi bilgileri açıklamadı. Toronto Sun gazetesinin haberine göre polis, soygunun arkasında suç örgütlerinin olabileceğini düşünüyor. Bu ihtimal kendisine sorulan Duivesteyn, bu konuda bir açıklama yapmak için henüz erken olduğunu söyledi.

Kanada’da bu büyüklükte bir soygun en son 2011 ve 2012’de, Quebec’teki bir depodan 18.7 milyon dolar değerinde 3.000 ton akçaağaç şurubu çalındığında meydana geldi. (DIŞ HABERLER)

habersemdinli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu