İş

İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurul Toplantısı Mardin’de Yapıldı

Mardin’de Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında “İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu” (İİMEK) toplantısı yapıldı.

İstihdam ve mesleki eğitim politikalarının oluşturulması, istihdamın korunması, geliştirilmesi ve işsizliğin önlenmesine yönelik tedbirlerle uygulanacak aktif işgücü programlarının belirlenmesi, istihdam faaliyetlerinin ve mesleki eğitim uygulamalarının izlenip değerlendirilmesi amacıyla Valilik Dara Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantının açılışında konuşan Vali Demirtaş, alınacak kararların ülke ve kent için hayırlı olmasını diledi.

Toplantıda İşkur İl Müdürlüğü tarafından yapılan sunumda İşkur ile iş birliği içinde yürütülen meslek kursları ve özellikle Mardin’de faaliyet gösteren özel şube işletmeler hakkında bilgi verildi.

İşkur tarafından yürütülen İşgücü Piyasası Araştırması (IPA) hakkında meclise bilgi verilirken, engellilerin istihdamı, mesleki eğitim ve rehabilitasyon ile kendi işlerini kurmaları için hibe desteğine yönelik mevcut uygulamalar ele alındı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün faaliyetlerinden biri olan Mesleki Eğitim Merkezi Programının değerine değinilen toplantıda, öğrencilerin programdan sağlıklı bir şekilde faydalanabilmesi için gerekli çalışmalara değer verilmesi gerektiği belirtildi.

Toplantı; Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından Mardin’de istihdamı artırmaya yönelik turizm, imalat ve lojistik alanlarında istihdam artırıcı faaliyetlere ilişkin görüş alışverişinde bulunulmasıyla son buldu.

Toplantıya Vali Yardımcısı Gürsel Temurci, kurum müdürleri ve heyet üyeleri katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu