Haber

Refah Partisi’nde ‘Kadın erkek yan yana oturamaz’ kavgası Yeniden

Refah Partisi Aydın İl Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıda ‘Kadın erkek yan yana oturamaz’ tartışması çıktı. Aday listesinde 5. sırada yer alan Havva Türk’ün ikametgahını değiştirmesi istendi.

Zeybekhaber’den Cem Ulucan’ın haberine göre, İl Başkanı Osman Çağrı Çerçi başkanlığında milletvekili adayları ve il yönetim kurulu üyeleriyle toplantı yapıldı.

Basına açık yapılan toplantıda milletvekili adaylarının fotoğraf çekimi sırasında tek partili milletvekili aday listesinde 5. sırada yer alan Havva Türk, ikametgahının değiştirilmesini talep etti.

Havva Türk, ikinci sıradaki aday Bülent Ay’ın İstanbul’dan geldiğini ve Ar-Ge ekibinde yer aldığını öğrenen partilinin isteği üzerine yerini değiştirdi. Ancak bu sefer aynı taraf Türk’ün sandalyesinin yaklaşık bir metre uzağa götürülmesini istedi. İl Başkanı Osman Davet Çerçi bu talebe tepki göstererek Türk’ün yerinde kalmasını istedi. Partili il başkanına sesini yükselterek, “Kadın erkek yan yana fotoğraflanamaz. Biz bunu İstanbul’da da yapıyoruz. Biz neyi temsil ediyoruz? Amacımız nedir? Türkiye’de böyle değil. İslâm.”

Vilayet binasındaki tartışma bu sözler üzerine büyüdü. İl Başkanı Çerçi, önce ikinci sıradaki aday Ay’dan partiliyi ekibinden çıkarmasını istedi ancak Bülent Ay, kadın erkek yan yana fotoğraflanamayacağını söyledi.

Başkan Çerçi, tartışmayı başlatan tarafa, “Bana İslam dersi veremezsiniz. Ben o dersleri aldım. Burası Cumhurbaşkanlığı ve burada kararları ben veririm. Şikayetiniz varsa beni şikayet etsinler” dedi. Genel merkeze.Beni görevden alsınlar.Sizin söylediğinize göre kadın milletvekili olmasın.Yarın çalışma başlayınca ‘1 milyon kişi görür’ dedi.

Milletvekili adayı Türk’ün koltuğu belirlendikten sonra Çerçi, partisine “Şimdi oldu mu? İslam’ı kurtardık mı?” Partili bu kez “Şu anda İslam’a hakaret ediyorsunuz” diyerek il başkanının üzerine yürüdü. Tartışma diğer partililerin araya girmesiyle sona erdi. (HABER MERKEZİ)

haber-yenisehir.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu